100 dni szczęścia czyli #100happydays

book_1.png_1000x1000

Słyszeliście o akcji #100happydays, o której teraz bardzo głośno na facebook’u? Jeśli nie to już tłumaczę o co chodzi. Zamysł jest bardzo prosty.

Żyjemy w czasach, gdy posiadania bardzo wiele spraw i zapełnionego kalendarza jest powodem do chwalenia się. Gdy życie pędzi coraz szybciej, jest coraz mniej czasu by cieszyć się chwilą, która właśnie trwa. Umiejętność docenienia chwili, otoczenia i siebie w nim jest podstawą prowadzącą do długotrwałego szczęścia dla każdej istoty ludzkiej. 71% ludzi próbowało wyjaśnić to zadanie, ale im się nie udało, głównie z uwagi na brak czasu. Ci ludzie po prostu nie mieli czasu na szczeście. A ty masz?

 Tak w całą akcję wprowadza nas jej pomysłodawca. O co tak naprawdę chodzi? O to żeby zwolnić, żeby umieć cieszyć się drobnostkami, które sprawiają że na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Chodzi o to, żebyśmy celebrowali te małe chwile, które w ciągu dnia sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, dzięki czemu tak szybko o nich nie zapomnimy i nasz dobry humor będzie trwał dłużej. Spodobało się Wam? Chcecie spróbować? No to do dzieła.

Zarejestruj się

Na początku wystarczy wejść na stronę 100happydays.com i wypełnić formularz rejestracyjny. Należy tam wybrać serwis, w którym będziemy publikować nasze zdjęcia lub zaznaczyć, że nie chcemy dzielić się nimi publicznie. Dodatkowo podajemy dzień, w którym chcemy rozpocząć naszą akcję.

Rób zdjęcia

Po rejestracji zostaje nam już tylko rozpoczęcie robienia zdjęć.

Codziennie robimy zdjęcie czegoś co sprawiło nam radość i wrzucamy na Instagram, Facebook’a lub inny serwis, który podaliśmy przy rejestracji tagując je #100happydays.

Pamiętajcie, cała zabawa ma sens jeśli rzeczywiście skupimy się na tym, żeby uwiecznić powody radości, a nie na samym wrzucaniu zdjęć 😉

Ja od wczoraj biorę udział. Mam nadzieję, że uda mi się podnieść tym trochę ilość uśmiechu. Zapraszam do śledzenia mojego Instagrama. A oto pierwsze zdjęcie:

P.S. Dajcie znać, czy też bierzecie udział – będziemy się wzajemnie motywować!