Fotomaton.pl – czyli wydrukuj swój Instagram

Każdy kto mnie zna wie, że dzień zaczynam od Social Media i ranek nie jest moim jedynym kontaktem z nimi. Robię sporo zdjęć (szczególnie jak z Agą gdzieś jedziemy), które później wrzucam na Instagram, więc pomyślałem, że można by je wywołać.

Jest w sieci kilka serwisów, które oferują drukowanie zdjęć z takich portali jak Facebook czy Instagram. Wybór padł na fotomaton.pl, ponieważ dużo ich było ostatnio w Social Mediach i zapadli mi w pamięć.

Proces zamawiania jest banalnie prosty. Na początku wybieramy produkt, który nas interesuje. Do wyboru mamy:

 • kwadraty – 10 cm x 10 cm
 • prostokąty – 12 cm x 8 cm
 • plakator – czyli ogromna mozaika ze zdjęć

Następnie musimy zezwolić na dostęp do naszego konta Facebook lub Instagram, po czym następuje najprzyjemniejsza chwila czyli wybór zdjęć. Zasady są proste – każde zdjęcie kosztuje 1,50 zł, trzeba zamówić minimum 10 sztuk. Na koniec należy podać dane do wysyłki i sposób doręczenia: Poczta Polska (4,55 zł), Paczkomat (8,50 zł) lub Kurier (15,50 zł). No i tu pojawiły się schody. Wybrałem paczkomat i strona przestała dalej działać (#jestęhakerę). Tu muszę pochwalić ekipę Fotomaton.pl – opisałem im na Facebook’u co u mnie nie działa. Na reakcję musiałem czekać całe… 2 minuty. Zostałem poinformowany, że sprawdzają co się stało.

fotomaton-fb01

Po ok. 1 godzinie napisali, że udało im się już naprawić problem, bardzo mnie przepraszają za kłopot i dziękują za informację. Faktycznie jak sprawdziłem, wszystko działało już poprawnie i udało mi się złożyć zamówienie.

fotomaton-fb02

Po 1 dniu roboczym dostałem informację, że moje zamówienie jest już gotowe i następnego dnia zostanie do mnie wysłane. Zostało mi tylko czekać na informację od Paczkomatu, że mogę odebrać już moją paczkę.

fotomaton1

Zamówienie zapakowane było porządnie w kopertę bąbelkową, tak żeby nic nie mogło się uszkodzić. Po rozpakowaniu moim oczom ukazało się minimalistyczne kartonowe pudełeczko z logiem Fotomaton. W środku znalazłem podziękowanie za złożone zamówienie oraz co najważniejsze – moje printy!

fotomaton2

fotomaton3

Zdjęcia wykonane są bardzo dobrze, nie widać żadnej straty jakości, czy jakichkolwiek niedoskonałości.  Zdecydowanie mogę wszystkim polecić drukowanie swoich zdjęć w Fotomaton.pl – bo nie dość, że mają wysokiej jakości produkt, to mają też obsługę klienta, której dużo firm mogło by się od nich uczyć!

 • Jakub

  A produkt jest warty swojej ceny bo odbitki online (podobnie z dostawą) są często 3 -krotnie niższe?

  • Zdecydowanie wart. Tu płacimy za jakość i wygodę (wystarczy zalogować się na stronie swoim kontem Insta, a następnie zaznaczyć zdjęcia które nas interesują), nie musimy zdjęć obrabiać, przegrywać, przenosić, zanosić czy cokolwiek innego. To taka usługa Premium.
   Druga rzecz – to nie jest usługa do wywoływania zdjęć, tylko do wywoływania zdjęć z Insta, których ludzie wywołują 10, 20 czy 30 nie 200, więc moim zdaniem nie ma sensu porównywać tu cen.

 • Paweł Bartłomiej Cichoń

  wykonam takie same odbitki 8×12 i 10×10 z białą ramką i profesjonalną edycją za 1,20szt, a przy większej ilości nawet 0,99zł/szt.
  Zapraszam,
  Salon Fotografii MIRER
  ul. Duża 9
  pn-pt 9-17 | sb 10-14
  tel. 510488813
  mirerphoto@gmail.com

 • Wiktoria

  Szkoda, że teraz nie działają, tak jak powinni. Od 3 tyg czekam na przesyłkę, na maile nie odpowiadają, a numeru telefonu brak. i 50 zł poszło….

  • Natalia

   Udało Ci się z nimi skontaktować?,mam taką samą sytuację jak Ty.

 • Natalia

  czy masz może numer telefonu do nich ?.Zamówiłam , zapłaciłam i zero odzewu…

  • Niestety, kontaktowałem się z nimi tylko mailowo i poprzez Facebooka, a widzę właśnie, że ich strona na Facebooku jest już niedostępna.

   • Natalia

    No właśnie nie odpisują na maile,a kaska do nich wpłynęła,oj nie ładnie…dzięki za odpowiedz.

 • meg peg (feebee)

  czekam na paczkę 2 tydzień, zapłaciłam 70 zł, zupełny brak jakiegokolwiek kontaktu, totalny brak profesjonalizmu, tak się nie postępuje, co mam robić?

  • Natalia

   Mnie oddali pieniądze po 2 tyg.oczekiwania.Pisz żeby Ci oddali Ci kasę.

 • Błażej z FOTOMATON

  Witam! W temacie kontaktu z FOTOMATON, który wita się właśnie z nowym właścicielem i przechodzi gruntowne zmiany, to proszę o mail: hej@fotomaton.pl wraz z wysłaniem numeru zamówienia.

  Zapewniam, że wszystkie zamówienia i sprawy zostaną wyjaśnione a każda sytuacja tego wymagająca będzie zrekompensowana!

  Do usłyszenia!

  • Błażej dziękuje za informację. Mam nadzieję, że teraz już nie będzie żadnych problemów z zamówieniami 🙂