Fotomaton.pl – czyli wydrukuj swój Instagram

Każdy kto mnie zna wie, że dzień zaczynam od Social Media i ranek nie jest moim jedynym kontaktem z nimi. Robię sporo zdjęć (szczególnie jak z Agą gdzieś jedziemy), które później wrzucam na Instagram, więc pomyślałem, że można by je wywołać.

Jest w sieci kilka serwisów, które oferują drukowanie zdjęć z takich portali jak Facebook czy Instagram. Wybór padł na fotomaton.pl, ponieważ dużo ich było ostatnio w Social Mediach i zapadli mi w pamięć.

Proces zamawiania jest banalnie prosty. Na początku wybieramy produkt, który nas interesuje. Do wyboru mamy:

  • kwadraty – 10 cm x 10 cm
  • prostokąty – 12 cm x 8 cm
  • plakator – czyli ogromna mozaika ze zdjęć

Następnie musimy zezwolić na dostęp do naszego konta Facebook lub Instagram, po czym następuje najprzyjemniejsza chwila czyli wybór zdjęć. Zasady są proste – każde zdjęcie kosztuje 1,50 zł, trzeba zamówić minimum 10 sztuk. Na koniec należy podać dane do wysyłki i sposób doręczenia: Poczta Polska (4,55 zł), Paczkomat (8,50 zł) lub Kurier (15,50 zł). No i tu pojawiły się schody. Wybrałem paczkomat i strona przestała dalej działać (#jestęhakerę). Tu muszę pochwalić ekipę Fotomaton.pl – opisałem im na Facebook’u co u mnie nie działa. Na reakcję musiałem czekać całe… 2 minuty. Zostałem poinformowany, że sprawdzają co się stało.

fotomaton-fb01

Po ok. 1 godzinie napisali, że udało im się już naprawić problem, bardzo mnie przepraszają za kłopot i dziękują za informację. Faktycznie jak sprawdziłem, wszystko działało już poprawnie i udało mi się złożyć zamówienie.

fotomaton-fb02

Po 1 dniu roboczym dostałem informację, że moje zamówienie jest już gotowe i następnego dnia zostanie do mnie wysłane. Zostało mi tylko czekać na informację od Paczkomatu, że mogę odebrać już moją paczkę.

fotomaton1

Zamówienie zapakowane było porządnie w kopertę bąbelkową, tak żeby nic nie mogło się uszkodzić. Po rozpakowaniu moim oczom ukazało się minimalistyczne kartonowe pudełeczko z logiem Fotomaton. W środku znalazłem podziękowanie za złożone zamówienie oraz co najważniejsze – moje printy!

fotomaton2

fotomaton3

Zdjęcia wykonane są bardzo dobrze, nie widać żadnej straty jakości, czy jakichkolwiek niedoskonałości.  Zdecydowanie mogę wszystkim polecić drukowanie swoich zdjęć w Fotomaton.pl – bo nie dość, że mają wysokiej jakości produkt, to mają też obsługę klienta, której dużo firm mogło by się od nich uczyć!