Każdy pluszak to historia

W ostatni weekend byłem w IKEA IKEI w Krakowie. Zaraz po wejściu zatrzymała mnie urocza dziewczyna, żeby poinformować o akcji Każdy pluszak to historia. Lubię takie inicjatywy, więc podszedłem do ich stoiska aby dowiedzieć się więcej.

IKEA sprzedaje pluszaki, które po zakupie możemy wrzucić do specjalnie przygotowanego pojemnika. Nam zostaje płyta z bajkami dla dzieci, którą dostajemy razem z pluszakiem. Maskotki przeznaczone są dla małych pacjentów pogotowia ratunkowego oraz placówek medycznych. IKEA pisze na swojej stronie:

Wszystkie pluszaki przekazane przez klientów IKEA trafią do maluchów, które z powodu nieszczęśliwego wypadku lub choroby wymagają interwencji pogotowia lub znajdują się pod opieką wybranych placówek medycznych. Pluszowy bohater przyciągnie ich uwagę i pomoże przetrwać ten trudny, stresujący czas.

Maskotek jest kilka rodzai, a ceny zaczynają się już od 3,99 zł. To naprawdę nie jest dużo. Uważam, że to świetna inicjatywa, więc bez wahania kupiłem taką maskotkę i wrzuciłem do pojemnika. Oczywiście przed tym zdążyłem na pamiątkę zrobić jej zdjęcie.

ikea

IKEA – oby więcej takich akcji!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej akcji, odsyłam na stronę IKEA.