Kieleckie spotkanie blogerów – Blogotok #1 – Porozmawiajmy

blogotok1-cover

Jesteśmy już po pierwszym kieleckim spotkaniu blogerów Blogotok. W sieci zaczynają pojawiać się już opinie i relacje ze spotkania, które miało miejsce 23 kwietnia o 18:30 w pubie Zaraz Wracam. Ja napiszę jednak troszkę o czymś innym, a relacjonowanie pozostawię uczestnikom spotkania.

Blogotok – geneza

Pomysł na Blogotok zrodził się jeszcze w 2013 roku w głowie Kuby Juszyńskiego (tymrazem.pl), któremu przeszkadzało, że większość kieleckich spotkań po wystąpieniu zaproszonych prelegentów kończy się rozejściem uczestników do domów. Brakowało tego czym prawdziwy barcamp powinien być – brakowało integracji.

Kuba podzielił się ze mną swoim pomysłem na jednym z barcampów jakie w zeszłym roku odbyły się w Kielcach. Trafił idealnie w moje przemyślenia. Jako, że w przeszłości wspólnie  organizowaliśmy już inne wydarzenia – postanowiliśmy wziąć się za zrzeszenie kieleckiej blogsfery. Tak – na początku nie nazywało się to blogotok, ani nie miało jeszcze żadnej formy.

blogologo

Nazwa blogotok oraz logo, czyli dwa dymki rozmów powstały, aby podkreślić charakter naszych spotkań. Chcieliśmy największy nacisk położyć właśnie na rozmowę i integrację środowiska.

Blogotok #1 – od kuchni

Gdy mieliśmy już logo, nazwę i ogólny zarys tego co chcielibyśmy Wam przedstawić, przyszedł czas na dogranie szczegółów. W tym miejscu pojawiła się Paulina, która zaproponowała, że chętnie włączy się w organizację – i tak już została. Gdy zaczęliśmy mówić o tym co chcemy zrobić dostaliśmy kilka propozycji miejsc, w których nasze spotkania mogą się odbywać. Pierwszy wybór padł na pub Zaraz Wracam, ale następne spotkania planujemy robić w różnych miejscach.

Stwierdziliśmy, że na pierwszym spotkaniu chcemy się poznać. Planowaliśmy dać Wam sporo czasu na rozmowy, po to żebyście wyszli ze spotkania z nowymi znajomościami. Żebyście zmotywowali się wzajemnie. Dodatkowo poprosiliśmy Żanetę (kolekcjonerka.pl) i Żorża (streetfoodpolska.pl) o krótkie wystąpienia, które pokażą Wam, że się da – trzeba tylko chcieć.

Teraz, gdy mieliśmy już pomysł, termin, miejsce i prelegentów wystarczyło szybko postawić stronę z możliwością rejestracji oraz czekać na falę zgłoszeń. Tu nas mocno zaskoczyliście i jednocześnie pokazaliście, że było zapotrzebowanie na takie spotkania. Zarejestrowało się 45 osób co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Przy okazji organizacji okazało się, że nie tylko właściciele „miejsc” są nam przychylni. Adam z firmy Centrum Znakowania ZAN zaproponował, że zrobi nam różne gadżety na nasze spotkania – od niego dostaliście naklejki. Patryk Ptak jak już wiecie odpowiadał za fotorelację z wydarzenia i to właśnie dzięki niemu mamy tak dobre zdjęcia. Dorota z Agatą zrobiły pyszne wypieki, które umilały nam spotkanie.

Blogotok #1 – spotkanie

Na spotkaniu udowodniliście, że jest dla kogo je przygotowywać. Frekwencja była bardzo wysoka, a rozmowy długie i wyczerpujące. Z naszej strony mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów spotkania. Opinie na temat pierwszego spotkania zostawiam Wam. Relacje najlepiej czyta się u uczestników, nie u organizatora.

P.S. Przypominam Wam o tagu #blogotok – używajcie go zarówno na FB jak i Instagramie i śledźcie go, żeby wiedzieć co się w naszej kieleckiej blogosferze dzieje!