Nowoczesne domki dla lalek od Boomini

Domki dla lalek zawsze kojarzyły mi się z zabawką dla małych dziewczynek. Nigdy nie pomyślałem o nich, jako o sztuce czy designerskim przedmiocie. Polska firma Boomini udowadnia, że był to błąd.

Na początku kilka słów ze strony Boomini o samej historii domków dla lalek:

Historia domków dla lalek rozpoczyna się od najprostszych wzorów, a kończy na prawdziwych dziełach sztuki, w których powstanie angażowali się znani artyści i rzemieślnicy. Ze względu na koszty, jakie wiązały się wytworzeniem domku, mogli sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi przedstawiciele patrycjatu. Spotykane niegdyś były na dworach królewskich, w książęcych pałacach czy w domach zamożnej arystokracji Niemiec, Francji, Holandii, Włoch i Anglii. Obecnie, jako trójwymiarowy dokument przedstawiający ówczesną kulturę materialną i duchową epoki, znajdują się w posiadaniu muzeów i prywatnych kolekcjonerów. Boomini powraca do tradycji wnosząc do nowoczesnych domów piękno, najwyższą jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Nasze domki są zarówno dizajnerskim elementem wystroju wnętrza, jak i piękną zabawką pozwalającą rozwijać dzieciom wyobraźnię, funkcje społeczne, zaspokajać potrzeby intelektualne i emocjonalne oraz kształtować poczucie estetyki i zamiłowanie do piękna. Boomini uczy poszukiwać tego, co najlepsze, szlachetne i wyjątkowe.

Aktualnie w swojej ofercie Boomini posiada dwie wersje domku. White oraz Wood. Każdy domek jest starannie wykonany ze sklejki oraz ma kilka kondygnacji wraz ze schodami. Co najważniejsze – oba domki posiadają kompletne umeblowanie i wyposażenie, które robi największe wrażenie (szczególnie takie elementy jak wieszaki na ubrania, czy zestaw wypoczynkowy). Mi zdecydowanie bardziej podoba się wersja Wood, która nie jest lakierowana na biało. Ciepłe kolory drewna świetnie współgrają z pastelowymi wykończeniami dodatków. Z tego co się dowiedziałem, w planach są dodatkowe zestawy wyposażenia dla domków. Zestaw Wood świetnie prezentuje zdjęcie ze strony producenta:

c2adc5ec0aabd1ecfcd13bc64e84bbb5

Od momentu gdy dowiedziałem się o istnieniu firmy Boomini i ich domkach, zapragnąłem taki domek zobaczyć na żywo. Ku mojemu uradowaniu umożliwił mi to Institute of Design Kielce, który sprowadził wersję Wood na ekspozycję.

Wczoraj udało mi się wreszcie zobaczyć domek i wierzcie mi – na żywo robi jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach. Jest po prostu niesamowity. Wszystkie meble wykonane są z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Obiciówka foteli, kanap czy materaca jest z milutkiego filcu. Poniżej kilka zdjęć które udało mi się wczoraj zrobić:

Processed with VSCOcam with se3 presetProcessed with VSCOcam with se3 presetProcessed with VSCOcam with se3 presetProcessed with VSCOcam with se3 presetProcessed with VSCOcam with se3 presetProcessed with VSCOcam with se3 presetProcessed with VSCOcam with se3 preset Processed with VSCOcam with se3 preset Processed with VSCOcam with se3 preset

Podsumowując, domki Boomini nie są tylko zabawką dla dzieci. Są prawdziwą sztuką, która świetnie może odnaleźć się w nowoczesnych wnętrzach. Osoby z Kielc, które same chcą się przekonać o wyjątkowości tych domków zapraszam do Institute of Design Kielce, natomiast resztę zainteresowanych odsyłam na stronę producenta: Boomini.