TestMeToo – nowa platforma marketingu szeptanego

Pewien czas temu w naszych rodzimych internetach pojawiła się nowa platforma marketingu szeptanego pod nazwą TestMeToo. O tym, co to jest marketing szeptany oraz o co w tym wszystkim chodzi przeczytacie poniżej.

Marketing szeptany

No właśnie, co to jest ten marketing szeptany. Wikipedia definiuje go następująco:

Marketing szeptany (ang. whisper marketing, word of mouth marketing) – to działania marketingowe mające za zadanie dotarcie z informacją marketingową do odbiorcy za pośrednictwem bezpośredniego „spontanicznego” przekazu ustnego.

Jednym słowem – to my, jako konsumenci polecamy dany produkt naszym znajomym, dzięki czemu wydaje im się, że produkt naprawdę może być dobry skoro z niego korzystamy. Tego typu marketing jest dużo wiarygodniejszy w oczach konsumenta niż tradycyjna reklama telewizyjna czy prasowa.

Kilka słów o TestMeToo

Portal jako swój cel przyjął sprawdzanie produktów dostępnych na rynku przez samych konsumentów, a nie opłaconych testerów. Dzięki czemu opinie o danym produkcie mają być prawdziwsze, rzetelniejsze oraz dużo bardziej wiarygodne.

Sam portal pisze o sobie:

TestMeToo to portal, którego celem jest przybliżenie konsumentów do produktów i ich producentów. Uważamy, że to użytkownicy powinni sprawdzać, oceniać i polecać dobre produkty.
Chcemy stworzyć obiektywny wyznacznik – kierunkowskaz, które produkty są na rynku naprawdę dobre i sprawdzone. Każdy produkt może otrzymać i testować równocześnie nawet kilkaset osób. Dzięki temu opinie o nim są opiniami prawdziwych konsumentów, a nie jury lub kilkuosobowej komisji.

Jak działa portal TestMeToo

Na początku oczywiście musimy założyć tam konto. Co jakiś czas dostaniemy klika ankiet do wypełnienia, po to, aby stworzyć profil osobowy. Dzięki temu portal wie, jakie produkty pasują do naszej osoby.

Następnym krokiem jest zapraszanie znajomych. Musimy uzbierać przynajmniej kilku znajomych żeby dostać status testera.

Po otrzymaniu statusu testera nadal musimy wypełniać ankiety. Kiedy TestMeToo będzie przeprowadzać akcję z produktami pasującymi do naszego profilu osobowego, będziemy mieć szansę na dostanie produktu do testów.

Z tego co na szybko się zorientowałem, w TestMeToo, kluczową rolę pełni zapraszanie znajomych. Osoby z największą ilością zaproszeń mają największe szanse na testy.

Na koniec logo serwisu, oraz link polecający: Dołącz do TestMeToo

TestMeToo

P.S. Jeśli skorzystacie z linku polecającego – dajcie znać w komentarzach.