Tym razem spacer

Kiedy ostatnio byliście na spacerze? Zapewne niedawno. W takim razie kiedy ostatnio byliście na takim spacerze, który pokaże Wam coś nowego w Waszym mieście? I tu pojawia się problem. Wychodząc na spacer wybieramy z reguły miejsca, które lubimy, z którymi mamy dobre wspomnienia, lub które są po prostu blisko nas – jednym słowem – miejsca, które znamy.

W ramach oderwania się od codziennej rutyny i monotonii postanowiliśmy z Agnieszką pójść na spacer organizowany przez autora bloga tymrazem.pl. Kuba postanowił przekazać chętnym osobom trochę swojej wiedzy i oprowadzić po Kieleckim Centrum Geoedukacji oraz po rezerwacie Wietrznia.

spacer1

Spacer rozpoczął się lekko po godzinie 10:00. Na pierwszy ogień poszło Centrum Geoedukacji. Muszę przyznać, że byłem tu pierwszy raz. Niesamowity budynek, który zachwycił mnie swoją architekturą oraz ilością drewna, skrywa w swoich wnętrzach ogrom wiedzy i eksponatów. Uważam, że każdy sam powinien się o tym przekonać, więc nie będę rozpisywał się o tym co można spotkać w środku. Poniżej kilka zdjęć.

spacer2

spacer5

spacer3

spacer4

Po zwiedzeniu Centrum Geoedukacji udaliśmy się na spacer, na świeżym powietrzu po Wietrzni. Kuba wyjaśnił nam pochodzenie różnych minerałów oraz skał, a nawet zorganizował mały konkurs.

spacer6

spacer7

spacer8

Zdecydowanie mogę wszystkim polecić taką formę spędzenia niedzieli. Spacery z tymrazem.pl są cykliczne. Wszystkie informacje znajdziecie na tymrazem.pl oraz na facebook.com/tymrazem